внаслідок спалювання 4,8 г речовини утворилося 6,6 г вуглекислого газу і 5,4 г води. Відносна

густина пари речовини за воднем 16. Виведіть молекулярну формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Барса Амет.

Відповідь:

м(С) = 6,6*12/44=1,8г

м(Н) =5,4*2/18=0,6 г

м(С)+м(Н) =1,8+0,6= 2,4г, отже формуло містить О

м(О)=4,8-2,4=2,4г

n(C):n(H):N(O)= 1,8/12: 0,6/1: 2,4/16=0,15:0,6:0,15=1:4:1 Формула СН4О

перевірка М =12+2+16=32 г/моль, а має бути 16*2=32 г/моль

Отже формула СН3ОН - метанол

Пояснення: