Запишіть речовини за порядком збільшення значень їхніх молярних мас a)Cu2O б)Ca(HO)2 в)HI


Ответы на вопрос

Отвечает Ивановская Яна.

Ответ:

Ca(HO)2, HI, Cu2O

Объяснение:

  • Молярна маса чисельно дорівнює відносній молекулярній масі.

1) Знаходимо відносну молекулярну масу Cu₂O:

Візьміть таблицю Менделєєва і подивіться, якими є атомні маси всіх елементів, що входять до її складу:

Ar(Cu) = 63,5

Ar(O) = 16

Отже, сумарна молекулярна маса Cu₂O, з урахуванням індексів, дорівнює:

Mr(Cu₂O) = 2 · Ar(Cu) +  Ar(O) = 2 · 63,5 + 16 = 143 г/моль.

M(Cu₂O) =Mr(Cu₂O) = 143 г/моль.

2) Знаходимо відносну молекулярну масу Ca(HO)₂:

Mr(Ca(HO)₂)=Ar(Ca)+2·( Ar(H)+Ar(O) )= 40+2·(1+16) = 74 г/моль.

M(Ca(HO)₂) =Mr(Ca(HO)₂) = 74 г/моль.

3) Знаходимо відносну молекулярну масу HI:

Mr(HI)=Ar(H)+Ar(I) = 1+126,9 = 127,9 г/моль

M(HI) = Mr(HI) = 127,9 г/моль

Запишемо речовини за порядком збільшення значень їхніх молярних мас:  Ca(HO)2, HI, Cu2O