При обробці 300 г деревинної золи з надлишком хлороводневої кислоты, отримали 44,8л (н.у.)

вуглекислого газу. Яка масова доля (%) калій карбоната у вихідному зразку золи?

Ответы на вопрос

Отвечает Перепелов Семён.

Відповідь:

K2CO3+2HCI=2KCI+CO2+H2O

M(K2CO3)=138г/моль

n(CO2)=44,8/22,4=2моль

nK2CO3:nCO2=1:1

n(K2CO3)=2моль

m(K2CO3)=2*138=276г

w(K2CO3)=276*100/300=92%

Пояснення: