Відносна густина парів насиченого одноптомного спирту за метаном -6.38 . Визначити хімічну формулу

спирту

Ответы на вопрос

Отвечает Киселёва Даша.

Ответ:

Формула спирту C₆H₃OH гексанол-1

Объяснение:

Дано:

D(CH₄)=6,38

-------------------------------

Визначити хімічну формулу спирту-?

Рішення:

1. Загальна формула насичених одноатомних спиртів:

CnH2n+1+OH

2. Визначимо молекулярну масу спирту:

D(CH₄)=Mr( СnH2n+1OH)÷Mr(CH₄)   Mr(CH₄)=16

Mr(СnH2n+1OH)=D(CH₄)×Mr(CH₄)

Mr( СnH2n+1OH) =6,8×16=102

3. Визначимо n (число атомів вуглецю гідрогену):

CnH2n+1OH=102

12n+2n+1+16+1=102

12n+2n=102-18

14n=84

n=84÷14=6    

4. Відповідь: Формула спирту C₆H₃OH гексанол-1