обчисліть масу метилетаноату, що можна одержати в реакції естерифікації з етанової кислоти масою

3,6 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Сипченко Данил.

Ответ:

4.44 г

Объяснение:

Пишемо реакцію одержання метилетаноату

CH₃COOH + CH₃OH = CH₃COOCH₃

Рахуємо кількість речовини етанової кислоти

n(CH₃COOH) = m(CH₃COOH) / M(CH₃COOH) = 3.6 / 60 = 0.06 моль

Така ж кількість і естеру. Рахуємо масу естеру

m(CH₃COOCH₃) = n(CH₃COOCH₃) · M(CH₃COOCH₃) = 0.06 · 74 = 4.44 г