Унаслідок взаємодії натрій нітрату із сульфатною кислотою одержали 2,7г нітратної кислоти . Скільки

натрій нітрату вступило в реакцію ?

Ответы на вопрос

Отвечает Гапеева Снежана.

Відповідь:

m (NaNO3) = 3,6 г

Пояснення:

           Х г                                2,7 г

     2 NaNO3  + H2SO4 = 2 HNO3 + Na2SO4

2моль*85г/моль           2моль*63г/моль

молярна маса NaNO3 = 85 г/моль

молярна маса HNO3 = 63 г/моль

кількості моль можна не враховувати, так-як вони скоротяться

складаємо пропорцію:

Х/85 = 2,7/63

Х = 2,7 * 85 / 63 = 3,6 г