Змішали 60г 20% розчину і 140г 10% розчину. Обчисліть масову частку речовини в добутому розчині​


Ответы на вопрос

Отвечает Горелова Эльвира.

Ответ:

13%

Объяснение:

Рахуємо масу солі у першому розчині

m₁(солі) = w₁ · m₁(розчину) = 0.2 · 60 = 12 г

Рахуємо масу солі у другому розчині

m₂(солі) = w₂ · m₂(розчину) = 0.1 · 140 = 14 г

Загальна маса солі 12 + 14 = 26 г

Загальна маса розчину 60 + 140 = 200 г

Рахуємо масову частку солі у кінцевому розчині

w = m(солі) / m(розчину) = 26 / 200 = 0.13 або 13%