Hітрогеновмісна органічна сполука містить у своєму складі 61,02% Карбону, 15,25% Підрогену, решта-

Hітроген. Густина iї паpів за карбон(IV) оксидом дорівнює 1,341. Виведіть молекулярну формулу сполуки

Ответы на вопрос

Отвечает Стрельников Богдан.

D(G)(CO2)= 1.341 ==> M(G)= 1.341*44 = 59 г/моль

n(C) = (61.02*59)/12*100 = 3

n(H) = (15.25*59)/1*100 = 9

100% - 61.02% - 15.25% = 23.73% (N)

n(N) = (23.73*59)/14*100 = 1

C3H9N або (CH3)3N — триметиламiн, або C3H7NH2 — пропiламiн