Який об'єм хлору ( н.у. ) приєднався до етину,якщо маса утвореного продукту дорівнює 33,6 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Лукьянчук Алина.

Ответ:Відомо: m(C2H2Cl4)=33,6. Знайти: V(Cl2)-?

Розв'язування:

Записуємо рівняння реакції: C2H2 + 2Cl2 = C2H2Cl4

Mr(С2Н2Cl4)=2•Ar(C)+2•Ar(Н)+4•Ar(Cl)=2•12+2•1+4•35,5=168,

M(С2Н2Cl4)=168 г/моль.

v(C2Н2Cl4)=m(C2Н2Cl4)/M(С2Н2Cl4)=33,6 г : 168 г/моль = 0,2 моль.

v(Сl2)=2•v(С2Н2Cl4)=2•0,2 моль=0,4 моль.

V(Сl2)=v(Сl2)•VM=0,4 моль•22,4 л/моль=8,96 л.

Відповідь: V(Сl2)=8,96 л.