срочно, хелпвизначити масові частки оксигену гідрогену і сульфуру у сульфатній кислоті формула

сульфатної кислоти: H2SO4​

Ответы на вопрос

Отвечает Сахон Елизавета.

Ответ:

Объяснение:

Mr(H₂SO₄)=2Ar(H)+Ar(S)+4Ar(O) (записуємо відносну атомну масу елементів і вказуємо попереду елемента індекси).

Mr(H₂SO₄)=2+32+4x16=2+32+65=98 (знаходимо в ПСХЕ атомні маси, множимо на індекс і визначаємо молекулярну масу ).

Визначаємо масові частки елементів, для цього ділимо відносну масу елемента на молекулярну масу:

ω(H)=2Ar(H)÷Mr(H₂SO₄)=2÷98=0,0204

ω%(H)=ω(H)×100%=0,0204×100%=2,04

ω(S)=Ar(S)÷Mr(H₂SO₄)=32÷98=0,3265

ω%(S)=ω(S)×100%=0,3235×100%=32,65%

ω(O)=4Ar(O)÷Mr(H₂SO₄)=64÷98=0,6531

ω%(O)=ω(O)×100%=0,6531×100%=65,31%