Пожалуйста помогите.Срочно!! 211. Обчисліть масову частку оцтової кислоти в розчині, який

утворився:а) при змішуванні однакових кількостей речовини кислоти і води;б) при додаванні 20 г кислоти до 200 г 20 %-го її розчину;в) при додаванні 100 г води до 200 г 20 %-го розчину кислоти.​

Ответы на вопрос

Отвечает Степанов Никита.

Ответ:

а)  0,77, або 77%.

б) 0,27, або 27%.

в) 0,13, або 13%.

Объяснение:

а) при змішуванні однакових кількостей речовини кислоти і води;

Відомо: n(CH3COOH)=n(H2O). Знайти: w(CH3COOH)-?, w(H2O)-?

Розв'язування:

Mr(CH3COOH)=2•Ar(C)+4•Ar(H)+2•Ar(O)=2•12+4•1+2•16=60,

тому M(CH3COOH)=60 г/моль,  

Mr(H2O)=2•Ar(H)+Ar(O)=2•1+16=18, тому M(H2O)=18 г/моль

Припустимо, що n(CH3COOH)=n(H2O)=1 моль. Молярна маса - це маса 1 моль сполуки, тому m(СH3COОН)=60 г і m(Н2О)=16 г.

Знаходимо масу розчину:

m(розчину)=m(СH3COОН)+m(Н2О)=60 г+18 г=78 г.

Обчислюємо масову частку розчиненої речовини у розчині за формулою

w(речовини)=m(речовини)/m(розчину).

w(СH3COOH)=m(СH3COOH)/m(розчину)=60 г : 78 г = 0,77, або 77%

Відповідь: 0,77, або 77%.

б) при додаванні 20 г кислоти до 200 г 20%-го її розчину;

Відомо: m(CH3COOH)=20 г, mп(розчину)=200 г,  

wп(CH3COOH)=20%. Знайти: wн(CH3COOH)-?

Розв'язування:

З формули w(речовини)=m(речовини)/m(розчину) знаходимо масу речовини

m(речовини)=m(розчину)•w(речовини).

mп(CH3COOH)=mп(розчину)•wп(CH3COOH)=200 г•0,2=40 г.

Знаходимо масу нового розчину.

mн(розчину)=m(СH3COОН)+mп(розчину)=20 г + 200 г=220 г.

Знаходимо масу кислоти в новому розчині.

mн(СH3COОН)=mп(СH3COОН)+m(СН3СООН)=40 г + 20 г = 60 г  

Обчислюємо масову частку розчиненої речовини у новому розчині за формулою

w(речовини)=m(речовини)/m(розчину).

wн(СH3COOH)=mн(СH3COOH)/mн(розчину)=60 г : 220 г = 0,27, або 27%

Відповідь: 0,27, або 27%.

в)при додаванні 100 г води до 200 г 20%-го розчину кислоти.

Відомо: m(Н2О)=100 г, mп(розчину)=200 г,  

wп(CH3COOH)=20%. Знайти: wн(CH3COOH)-?

Розв'язування:

З формули w(речовини)=m(речовини)/m(розчину) знаходимо масу речовини

m(речовини)=m(розчину)•w(речовини).

mп(CH3COOH)=mп(розчину)•wп(CH3COOH)=200 г•0,2=40 г.

Знаходимо масу нового розчину.

mн(розчину)=m(Н2О)+mп(розчину)=100 г + 200 г=300 г.

Обчислюємо масову частку розчиненої речовини у новому розчині за формулою

w(речовини)=m(речовини)/m(розчину).

wн(СH3COOH)=mп(СH3COOH)/mн(розчину)=40 г : 300 г = 0,13, або 13%.

Відповідь: 0,13, або 13%.

Надеюсь всё понятно)))