При розкладі 5г карбонату двовалентного металу утворилося 1,12 л карбон(4)оксид .Визначити метал.

розпишіть як задачу(з коротким поясненням)​

Ответы на вопрос

Отвечает Кармашов Никита.

Ответ:

МеСО3 =  МеО + СО2

Дальше находим химическое количество  СО2:

n(CO2) = 11.2/22.4 = 0.5 моль , n (МеCO3) = 0,5 моль

М(МеСО3) = 50 /0,5  = 100 г/моль

М(Ме) = 100 - 60 = 40 г/моль

Металл - Кальций (СаСО3)

Объяснение: