7 клас. Обчисліть масову частку солі в розчині якщо відомо що до розчину масу 190 г з масовою

часткою солі 20 відсотків додали сіль масою 10 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Садыкова Милана.

Дано:

m(розч.) = 190 г

ω(сіль) = 20% або 0,2

+m(сіль) = 10 г

Знайти:

ω₂(сіль) - ?

Розв'язок.

m₁(солі) = m(розч.)*ω₁(солі) = 190 г*0,2 = 38 г

m₂(солі) = 38 г + 10 г = 48 г

m₂(розч) = 190 г + 10 г = 200 г

ω₂(солі) = 48 г/200 г = 0,24 або 24%

Відповідь: 24%