Яка маса осаду утвориться в результаті взаємодії цинк нітрату кількістю речовини 1,5 моль з

надлишком розчину калій гідроксиду?

Ответы на вопрос

Отвечает Кузнецов Максим.

Дано:

n(Zn(NO₃)₂)=1,5 моль

m(Zn(OH)₂) - ?

Решение:

Zn(NO₃)₂ + 2KOH ⇒ Zn(OH)₂↓ + 2KNO₃

n(Zn(OH)₂)=n(Zn(NO₃)₂)=1,5 моль (согласно уравнению)

M(Zn(OH)₂)=99 г/моль

m(Zn(OH)₂)=nM=1,5·99=148,5 г

Ответ: 148,5 г.