Обчисліть масу кальцій оксиду, що прореагував з водою, якщо при цьому утворилось 7,4 г кальцій

гідроксиду.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мальцев Лёша.

Для начала составим уравнение реакции:

х=0,1 моль 0,1 моль

--------------- -----------

CaO. + H2O = Ca(OH)2

---------------- -----------

1 моль 1 моль

Найдём количество вещества Ca(OH)2:

m( Ca(OH)2 ). 7,4г

n(Ca(OH)2)= --------------------- = -------------- =

M(Ca(OH)2). 74г/моль

= 0,1 моль

M(Ca(OH)2)= 40+ 16•2+1•2 = 40+34=74г/моль

n(CaO) = n(Ca(OH)2)=0,1 моль

m(CaO) = n (CaO) • M (CaO) = 0,1 моль•56г/моль=

= 5,6 г

M(CaO)= 40+16= 56 г/моль

Ответ: 5,6г