Визначити об'єм вуглекислого газу який утворився при взаємодії натрій карбонату і хлоридной кислоти

масою масою 10 грам

Ответы на вопрос

Отвечает Матюшёнок Стефания.

Відповідь на фото...


Отвечает Ляпина Марина.

Ответ:

дано

m(HCL) = 10 g

------------------

V(CO2) - ?

Na2CO3+2HCL-->2NaCL+H2O+CO2

M(HCL) = 36.5 g/mol

n(HCL) = m/M=  10 / 36.5 = 0.27 mol

2n(HCL) = n(CO2)

n(CO2) = 0.27 / 2  = 0.135 mol

V(CO2) = n*Vm = 0.135 * 22.4 = 3.024 L

ответ 3.024 л

Объяснение: