СРОЧНО!!! Обчисли масу лимонної кислоти і води, необхідні для приготування розчину масою 145 г із

масовою часткою лимонної кислоти 25%.

Ответы на вопрос

Отвечает Куулар Ай-Хаан.

Дано:

m(р-ну) = 145 г

W(лимонної кислоти)= 25% = 0,25

Знайти: m(лимонної кислоти), m(води)

Розв'язання

1) обрахуємо масу лимонної кислоти за формулою:

m(розч.реч.) = W(розч.реч.)*m(р-ну)= 0,25*145 = 36,25 г

m(води)= m(р-ну)-m(розч.реч.) = 145 г - 36, 25 г = 108,75 г

Відповідь: 36, 25 г лимонної кислоти

                  108,75 г води