Помогите пожалуйста с решением контрольной! 30 баллов! 1) Визначити назву речовини, формула якої

– С2Н6:А) метан; б) етан ; в) пропан; г) бутан.2) Формула вуглеводня, який належить до алкенів:А) С6Н6; б) С2Н6 ; в) С4Н8; г) С4Н10.3) Загальна формула алкенів:А) CnH2n; б) CnH2n-2 ; в) CnH2n+2; г) CnH2n-6.4) Розчин якої речовини являється електролітом?А) бензин; б) метан ; в) глюкоза; г) хлоридна кислота.5) Автором теорії будови органічних речовин являється:А) В.В. Марковніков; б) М. В. Ломоносов ; в) М. М. Зінін; г) О. М. Бутлеров.6) Встановити послідовність збільшення числа атомов Карбону в молекулах:А) метан; б) гліцерин ; в) оцтова кислота; г) глюкоза.7) Класифікуйте хімічну реакцію Ca(Oh ) 2 + 2HCl = CaCl2 + 2 H2O:А) сполучення; б) заміщення; в) обміну; г) дегідрування.8) Біополімером являється:А) фруктоза; б) білок ; в) эфір; г) пентан.2. Здійснити перетворення: СH4 – СH3Сl – C2H6 – C2H5Br – C2H5OH3.Розв’язати задачу. Обчислити об’єм вуглекислого газу, який утворюється при згорянні10 л ацетилену.4. Скласти структурні формули : а) 2,2- дихлорбутан; б) пент-1-ен​

Ответы на вопрос

Отвечает Скребцова Ольга.

1) Ответ: б) C2H6 - этан;

2) Ответ: в) C4H8 - бутен (алкен); общая формула CnH2n - по ей и находим верный ответ

3) а)

4) г)

5) г)

6) АВБГ (метан - CH4; уксусная кислота - CH3COOH; глицерин - CH2(OH)-CH(OH)-CH2(OH); глюкоза - C6H1206)

7) Ca(OH)2 + 2HCl = CaCl2 + 2H2O

реакция обмена; не ОВР; эндотермическая; необратимая

8) б) белок

...

~ 2. Реакции:

1) CH4 + Cl2 => HCl + CH3Cl

2) 2CH3Cl + 2Na => 2NaCl + C2H6 (реакция Вюрца)

3) C2H6 + Br2 => HBr + C2H5Br

4) C2H5Br + KOH(спирт.) => KBr + C2H5OH

~ 3. Задача.

• Дано:

ацетилен - C2H2

V(C2H2) = 10л.

• Найти:

V(CO2) ?

• Решение:

2C2H2 + 5O2 => 2H2O + 4CO2↑

~объём ацетилена (10л.) по уравнению реакции равно 2 моль

~объём углекислого газа (х) по уравнению реакции равно 4 моль

*Составим пропорцию:

10л. = 2моль

х л. = 4моль

...

х = 10л. * 4моль / 2моль = 20л.

• Ответ: 20л.✔️

~ 4. Формулы:

а) 2,2-дихлорбутан - CH3-(CH3)C(CH3)-CH2-CH3

б) пентен-1 - CH2=CH-CH2-CH2-CH3

_ _ _ _ _

Удачи)