Алюміній масою 5,4 г прореагував із сульфатною кислотою. Маса отриманої солі становила 30,78 г.

Обчисліть відносний вихід продукту реакції (у %).

Ответы на вопрос

Отвечает Двойнина Катя.

Дано:

m(Al) = 5,4 г

H2SO4

m(практ. Al2(SO4)3) = 30,78 г

Знайти: W(Al2(SO4)3)-?

1)Знайдемо теоретично можливу масу алюміній сульфату. Для цього запишемо рівняння реакції і знайдемо цю масу , виходячи з рівняння.

5,4 г                          х г

2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3  + 3H2↑

2*27=54 г               342 г

\frac{5,4}{54} = \frac{x}{342}

m(теор. Al2(SO4)3) = \frac{5,4*342}{54} = 34,2 г

2)Знайдемо відносний вихід продукту за формулою:

W(Al2(SO4)3) = m(практ.)/m(теор.)  *100% = 30,78 г / 34,2 г *100% = 90%

Відповідь: відносний вихід продукту 90%