Натрій силікат масою 61 грам провзаємодіяв з хлоридною кислотою. Визначте масу утвореного осаду


Ответы на вопрос

Отвечает Поляков Антон.

Дано:

m(Na₂SiO₃)=61 г

m(H₂SiO₃) - ?

Решение:

Na₂SiO₃ + 2HCl ⇒ 2NaCl + H₂SiO₃↓

M(Na₂SiO₃)=122 г/моль

n(Na₂SiO₃)=m/M=61/122=0,5 моль

n(H₂SiO₃)=n(Na₂SiO₃)=0,5 моль (согласно уравнению реакции)

M(H₂SiO₃)=78 г/моль

m(H₂SiO₃)=nM=0,5·78=39 г

Ответ : 39 г