2. Який об’єм вуглекислого газу виділиться, якщо обробити 10,6г натрію карбонату хлоридною кислотою?


Ответы на вопрос

Отвечает Соломка Артур.

Спочатку записуємо рівняння реакцій.

Na2CO3 + 2 HCl = 2NaCl + H2O + CO2.

Спочатку знаходимо кількість речовини натрію карбонату.

Записуємо рішення.

n = m / M.

M (Na2CO3) = 23 × 2 + 12 + 3 × 16 = 106 г / моль.

n = 10,6 г / 106 г / моль = 0,1 моль.

Далі знаходимо кількість речовини вуглекислого газу за рівнянням реакцій.

0,1 моль Na2CO3 - х моль СО2.

1 моль Na2CO3 - 1 моль СО2.

Знаходимо невідоме значення х.

Х = 0,1 моль × 1 ÷ 1 = 0,1 моль СО2.

Далі знаходимо обсяг вуглекислого газу.

n = V / Vm.

V = n × Vm = 0,1 моль × 22,4 л / моль = 2,24 л.

Значить, в результаті утворюється 2,24 літра вуглекислого газу.

Відповідь: V (CO2) = 2,24 л.