СРОЧНО!!! 1. Запишіть рівняння хімічних реакцій, за допомогою яких можна отримати кальцій оксид

трьома способами. 2. Напишіть рівняння реакцій, за допомогою яких можна одержати з неметалу шляхом декількох перетворень основний оксид. S---SO 2 ----MgSO 3 -----MgO-----MgCl 2 -------Mg(OH) 2 -------MgO 3. В трьох пробірках без підписів знаходяться хлоридна кислота, натрій гідроксид, кальцій карбонат та вода. Напишіть план досліду, який дозволить встановити вміст кожної пробірки. У вашому розпорядженні – універсальний індикаторний папірець, розчин сульфатної кислоти. Запишіть можливі рівняння реакцій.

Ответы на вопрос

Отвечает Ходоренко София.

1. Ca + O2 = CaO

Ca(OH)2 = CaO + H2O

CaCO3= CaO + CO2

2. S-SO2-MgSO3-MgO-MgCl2-Mg(OH)2-MgO

1) S+O2 = SO2

2) SO2 + Mg(OH)2 = MgSO3 + H2O

3)MgSO3 = MgO + SO2

4)MgO + 2HCl = MgCl2 + H2O

5)MgCl2 + 2NaOH = Mg(OH)2 + 2NaCl

6)Mg(OH)2 = MgO + H2O

3. Візьмемо універсальний індикаторний папірець.  Нанесемо кожну речовину, що ми досліджуємо на нього. Таким чином, ми дізнаємося де хлоридна кислота і натрій гідроксид. Там де колір теплого тону(тобто червоний, помаранчевий, жовтий) - то хлоридна кислота. Там де "холодний" колір (синій і його відтінки) - то натрій гідроксид. Відкладемо ці речовини(їх ми знаємо). Нам залишається дізнатися де кальцій карбонат, а де вода. Візьмемо розчин сульфатної кислоти. Налиємо в кожну із двох пробірок. Там де кальцій карбонат, ми побачимо виділення бульбашок вуглекислого газу(тобто, реакція відбулася), а там де вода - реакція не відбудеться, вода лише розбавить розчин сульфатної кислоти, а в реакцію з нею не вступить.

CaCO3 + H2SO4 = CaSO4 + H2O + CO2