обчисліть масу води у якій потрібно розчинити глюкозу масою 50 г щоб отримати розчин з масовою

часткою розчиненої речовини 25%​

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Кирилл.

Дано:

m (глюкози) = 50 г

w (глюкози) = 25 %

w (розчину) = 100 %

Знайти:

m (води) = ?

Формула:

w (речовини) = ( m (речовини) / m (розчину) ) × 100 %

m (речовини) = ( w (речовини) / 100 % ) × m (розчину)

Розв'язання:

w (води) = w (розчину) - w (глюкози) = 100 % - 25 % = 75 %

m (розчину) --- 100 %

m (глюкози) --- 25 %

тоді m (розчину) = (100 % × m (глюкози) ) / 25 % = (100 % × 50 г) / 25 % = 200 г

m (води) = (w (води) / 100 %) × m (розчину) = (75 % / 100 %) × 200 г = 150 г

Відповідь: m (води) = 150 г