Через розчин, що містив барій гідроксид масою 68,4 г, пропустиликарбон(ІV) оксид до утворення

осаду. Обчислітьоб’єм карбон(ІV) оксиду та масу утвореного осаду. ПОЖАЛУЙСТА

Ответы на вопрос

Отвечает Савицкая Рита.

Ответ:

Дано:

V(CO2)=22.4л                      CO2+Ca(OH)2=CaCO3+H2O

m(Ca(OH)2)=36г

 _____________

m(CaCO3)-?  

Решение:

n(CO2)=V/Vm=22.4л / 22.4л/моль=1 моль

n (Ca(OH)2)=m/M=36/74=0.49 моль

n(CaCO3)= 1/1*0.49 моль=0.49 моль

m(CaCO3)=n*M=0.49*100=49 г