Розчин глюкози масою 200 г з масовою часткою речовини 45% піддали бродінню. Яку масу етанолу можна

добути, якщо вихід реакції 80 % від теоретично можливого? Помогите прошу с объяснением

Ответы на вопрос

Отвечает Задиранова Арина.

Відповідь:

mпр(C₂H₅OH)=36.8 g

Пояснення:

Дано:  m(розчин C₆H₁₂O₆)=200 г ; w(C₆H₁₂O₆)=45 % w(виходу)=80%

I.  Запишемо рівняння реакції:  

C₆H₁₂O₆ → 2C₂H₅OH + CO₂↑

II.  За рівнянням видно, що глюкоза і етанол у співвідношенні, як 1:2.

Тобто, n(C₆H₁₂O₆)=2*n(C₂H₅OH)

III. Запишемо формули // Виконаємо обчислення :

w(E)=m(E)/m(розчину) · 100%

m(E)=w(E)*m(розчину)  / 100%

а) Знаходимо масу (true глюкози, адже вона розчинена)

m(C₆H₁₂O₆)=200*45/100=2*45=90 g

б) Складаємо пропорцію за кількістю речовини (n):

\frac{m(C_{6}H_{12}O_{6})  }{Mr(C_{6}H_{12}O_{6})  } = \frac{m(C_{2} H_{5}OH) }{2*Mr(C_{2} H_{5}OH)}

Звідси: m(C₂H₅OH)=m(C₆H₁₂O₆) * 2* Mr(C₂H₅OH) / Mr(C₆H₁₂O₆)

("2" - бо у нас співвідношення кількості 1:2 (з першого пункту))

m(C₂H₅OH)=90*2*46/180 (90*2=180, тому дріб скорочується)=46 g

в) Пригадуємо формулу виходу:

wвиходу(E)=mпр/mтеор · 100%

mпр=wвиходу(E)*mтеор / 100%

Звідси: mпр(C₂H₅OH)= 80*46/100=36.8 g

*Поставте найкраще, будь ласка :)