К раствору, содержащему калий ортофосфат массой 42,4 г, добавили аргентум нитрат массой 110 г.

Вычислите массу образовавшегося осадка. Помогите пожалуйста, через 2 дня экзамен

Ответы на вопрос

Отвечает Нерода Арина.

Шукаємо масу продуктів реакції за масами речовин, що в недостатку (адже вони реагують повністю, на відміну від тих, що взято у надлишку).

Щоб дізнатися, що в надлишку, а що ні, треба знайти кількості речовин:

ν(К3РО4) = m(K3PO4)/M(K3PO4) = 42.4/212= 0.2 моль

ν(AgNO3) = m(AgNO3)/M(AgNO3) = 110/170 =

0.64

Отже, кількість речовини калій ортофосфату менша за кількість р-ни нітрату срібла, а значить - беремо його.