Яку масу натрію можна одержати в результаті електролізу розплаву натрій хлориду масою 585 г, якщо

масова частка виходу продукту становить 90%

Ответы на вопрос

Отвечает Снежкова Катя.

Ответ:

Дано:

m (NaCl) = 585 г

ω вых. = 90 %

Найти:

m (Na) =?

Решение:

 10          х

NaCl → Na⁺ + Cl⁻

1) n = m/M

   n (NaCl)= 585 г : (23+35,5) г/моль =585 г : 58,5 г/моль = 10 моль

   n (NaCl) = 10 моль

   х = 10 моль

   n (Na) = 10 моль

2) n = m/M → m = n ∙ M

m теор. (Na) = 10 моль ∙ 23 г / моль = 230 г

m теор. (Na) =  230 г

3) ω вых. = m (практ.) ∙ m (теор.) / 100 %

m (практ.) = ω вых. ∙ m (теор.) / 100 %

m практ. (Na) = 90 % ∙ 230 г / 100 % = 20 700 : 100 = 207 г

m практ. (Na) = 207 г

Ответ : m практ. (Na) = 207 г  .

Объяснение: