Обчисліть масу осаду що утворюється при взаємодії купрум (2) сульфату масою 32 г з надлишками лугу


Ответы на вопрос

Отвечает Пивоварова Александра.

Ответ:

m(осадка)=19,6 г

Объяснение:

Дано:

m(CuSO_4)=32 г

+NaOH

m(осадка)-?

Решение:

CuSO_4+2NaOH=Cu(OH)_2 \downarrow +Na_2SO_4

n(CuSO_4)=\frac{m(CuSO_4)}{M(CuSO_4)}=\frac{32}{160}=0,2(моль)

по уравнению реакции  n(Cu(OH)_2)=n(CuSO_4)=0,2(моль)

m(осадка)=m(Cu(OH)_2)=n(Cu(OH)_2)\cdot M(Cu(OH)_2)=0,2\cdot 98=19,6(г)