Для порції амоніаку NH3 , обєм якого 1,12 л, обчисліть:(розпишіть формули ) для порции аммиака

NH3, объем которого 1,12 л, вычислите(розпишите и формулы)1)масу цієї порції газумассу этой порции газа2)загальну кількість атомів Нітрогену та Гідрогенуобщее количество атомов азота и водорода​

Ответы на вопрос

Отвечает Фіда Сергій.

Відповідь:

Пояснення:

Знайдемо молярну масу амоніаку M=14+3*1=17 г/моль (14- атомна маса нітрогену, 1-гідрогену). Тоді кількість речовини це відношення об'єму до молярного об'єму ν=V/Vм=1.12 л/22.4 л/моль=0.05 моль. З іншого боку ν=m/M, m=M* ν=17 г/моль*0.05 моль= 0.85 г

Тоді знайдемо кількість молекул в 1 цій порції речовини N=Na*ν=0.05моль*6.02*10^23 моль^-1=3.01*10^22. В молекулі амоніаку є 1 атом нітрогену, тому кількість атомів нітрогену- 3.01*10^22 та 3 атоми гудрогену, тому кількість атомів гідрогену- 3*3.01*10^22=9.03*10^22