які маси розчинів з масовою часткою калій гідроксиду 10% і 40% необхідно для приготування 500 г

розчину цієї речовини з масовою часткою 25%​

Ответы на вопрос

Отвечает Носкова Соня.

Ответ: для приготування 500 г 25% розчину необхідно змішати 250 г 10% і 250 г 40% розчинів.

Объяснение:

Дано:

w1 = 10%

w2 = 40%

mр-ну = 500 г

w3 = 25%

m1(р-ну) – ?

m2(р-ну) – ?

1. За правилом діагоналей визначаємо масові співвідношення вихідних розчинів:

10                 15

        25                  1:1

40                15

2. Розраховуємо скільки частин становить маса розчину

1 +1 =2

3. Знайдемо яка маса припадає на одну частину розчину

500 : 2 = 250 г.

4. Знайдемо маси вихідних розчинів, так як співвідношення 1:1, то отримуємо

250 * 1 = 250 г 10% р-ну.

250 * 1 = 250 г 40% р-ну.