Обчисліть масу натрій гідроксиду, необхідного для взаємодії з 80г купрум(ІІ) сульфату


Ответы на вопрос

Отвечает Вьюжанин Никита.

Ответ: 40 г

Дано:

m(CuSO4) = 80 г

Найти:

m(NaOH) - ?

Объяснение:

M(CuSO4) = 160 г/моль

M(NaOH) = 40 г/моль

n(CuSO4) = m/M = 80 г/160 г/моль = 0,5 моль

Составляем УХР:

СuSO4 + 2NaOH = Cu(OH)2↓ + Na2SO4

Из УХР видно, что n(NaOH) = 2n(CuSO4)

n(NaOH) = 2*0,5 моль = 1 моль

m(NaOH) = n*-M = 1 моль*40 г/моль = 40 г

Ответ: 40 г