Яка маса солі, та об'єм газу утворюється при взаємодії 2.7 г магнію з нітратной кислотой?


Ответы на вопрос

Отвечает Горобец Таня.

m(Mg) = 2.7 g

m(соли) - ?

V(газу) - ?

N(Mg) = 2.7 / 24 = 0.1125 моль

0.1125 mol      x mol

Mg+2HNO3 = Mg(NO3)2 + H2

1 mol                1 mol

1:0.1125 = 1:x

x = 0.1125

m(Mg(NO3)2) = 24+14*2 + 16*6  * 0.1125 = 148 * 0.1125 = 16.65 g

V(H2) = 0.1125 * 22.4 = 2.52 л