Для приготування розчину лугу використали 24 г натрій гідроксиду і 176 мл води. Обчислити: А)

масову частку лугу в одержаному розчині; Б) масу нітратної кислоти, неохідної для реакції з одержаним розчином лугу.

Ответы на вопрос

Отвечает Тамберг Жангир.

m(NaOH) = 24 g

m(H2O) = 176 ml (ml = g)

W(NaOH) - ?

W(HNO3) - ?

W(NaOH) = 24/200 = 0.12 = 12%

N(NaOH) = 24/40 = 0.6 mol

0.6 mol  x mol

NaOH + HNO3 = NaNO3 + H2O

1 mol       1 mol

1:0.6 = 1:x

x = 0.6

m(HNO3) = 0.6 * 63  = 37.8 g