Обсисліть об'єм водню,що виділяються при дії натрію на 30г розчину хлоридної кислоти HCI 5% ​


Ответы на вопрос

Отвечает Матвеев Илья.

m(розчину) = 30 g

w(HCl) = 5%

V(H2) - ?

m(HCl) = 0.05 * 30 = 1.5 g

N(HCl) = 1.5 / 36.5 = 0.04 mol

          0.04 mol            x mol

2Na + 2HCl = 2NaCl + H2

           2 mol                 1 mol

2:0.04 = 1:x

2x = 0.04

x = 0.02

V(H2) = 22.4 * 0.02 = 0.448 l