Яка маса натрій ацетату утвориться, якщо на 150 г розчину оцтової кислоти (Wкислоти= 20%) подіяли

натрій карбонатом?

Ответы на вопрос

Отвечает Реут Франциск.

m(р-ну) = 150 g

w(CH3COOH) = 20%

m(CH3COONa) - ?

m(CH3COOH) = 0.2 * 150 = 30 g

N(CH3COOH) = 30 / (12+1*3+12+16+16+1) = 30 / 60 = 0.5 mol

0.5 mol                                 x mol

2CH3COOH + Na2CO3 → 2CH3COONa + H2O + CO2

2 mol                                    2 mol

2:0.5 = 2:x

2x = 1

x = 0.5

m(CH3COONa) = 0.5*(12+3+12+16+16+23) = 0.5 * 82 = 41 g