СРОЧНО 100 БАЛОВ Змішали ферум (ІІІ) оксид Fe2O3 масою 32 грами із порошком алюмінію масою 27 грам.

Порахувати масу заліза, що утвориться в результаті реакції алюмотермії.

Ответы на вопрос

Отвечает Тананєєв Ярослав.

Ответ: 22,4 г

Объяснение:

Дано:

m(Fe2O3) = 32 г

m(Al) = 27 г

Знайти:

m(Fe) - ?

Розв'язок.

M(Fe2O3) = 160 г/моль

M(Al) = 27 г/моль

M(Fe) = 56 г/моль

n(Fe2O3) = m/M = 32 г/160 г/моль = 0,2 моль

n(Al) = m/M = 27 г/27 г/моль = 1 моль

Складаємо РХР:

Fe2O3 + 2Al = Al2O3 + 2Fe

З РХР бачимо, що n(Fe2O3):n(Al) = 1:2; з розрахунків за умовами задачі n(Fe2O3):n(Al) = 0,2:1, тобто алюміній взято в надлишку. Про те бачимо, що n(Fe)=2n(Fe2O3); n(Fe) = 2*0,2 моль = 0,4 моль

m(Fe) = n(Fe)*M(Fe) = 0,4 моль*56 г/моль = 22,4 г

Відповідь: 22,4 г