30 г ацетатної кислоти CH3COOH розчиняють у такій кількості води що загальний об'єм розчину

дорівнює 1 л. Обчислити концентрацію йонів Н

Ответы на вопрос

Отвечает Дейкун Кирилл.

Дано :

m CH3COOH = 30 г

V р-ра = 1 л = 1000 мл

[H+] - ?

Решение :

Уксусная кислота - слабый электролит

Кд = 1,75*10^-5

См СH3COOH = m в-ва * 1000 / V р-ра * M = 30 * 1000 / 1000 * 60 = 0,5 моль/л

[H+] = sqrt Kд * Cм = sqrt 1,75*10^-5 * 5*10^-1 = sqrt 8,75*10^-6 = 2,96*10^-3 моль/л

pH=2,53