Яка маса 1 л (н.у.) суміші оксидів карбону (ІІ) і (ІV), якщо об'ємна частка першого газу становіть

44%​

Ответы на вопрос

Отвечает Макеева Фарида.

Ответ:

З закону Авогадро слідує, що об'ємна  частка першого газу (ф) дорівнює молярній долі (n). Тоді маємо:

ф(CO)=n(CO)=0,44моль

ф(CO2)=n(CO2)=0,56 моль

Користуючись формулою розрахунку маси m=M*n, маємо:

m(CO)=28*0,44=12, 32 г

m(CO2)=44*0,56=24, 64 г

m(суміші)=36, 96 г

m(суміші)=1*36/22,4=1, 65 л