Визначте формулу фториду двохвалентного металу з масовою часткою флуору 61,3 відсотки


Ответы на вопрос

Отвечает Штурмак Никита.

Фторид двохвалентного металу має загальну формулу

МеF2 , де Ме - це невідомий метал

Знайдемо молекулярну масу фториду, позначивши атомну масу металу як х

Mr(MeF2) = x+ 2*19  = х+38

Знаючи, що масова частка флуору у цій сполуці 61,3%, складемо пропорцію, позначивши всю сполуку за 100%

х+38 = 100%

38=61,3%

61,3(х+38) = 3800

61,3х + 2329,4 = 3800

61,3х = 1470,6

х = 24.

Робимо висновок, що шуканий елемент - це Магній.

А отже, формула фториду MgF2