До складу бензинів входить алкен, густина парів якого за метаном 5,25. Виведіть молекулярну

формулу. Обчисліть який обєм хлору (н.у.) потрібно взяти для хлорування цієї речовини масою 16,8г

Ответы на вопрос

Отвечает Лаврищева Алла.

Ответ: С6Н12; 4,48л

Объяснение:

1. Густина одного газу за іншим:

D=M1/M2

D=5,25

M2=M(CH4)= 12+1*4=16

M1=D*M2=5,25*16=84 <-- молекулярна маса шуканої речовини

Зашальна формула алкенів

CnH2n

Складемо рівняння:

12n+2n=84

n=84/14=6

Отже, карбонів 6, а гідрогенів 12.

Сполука - С6Н12.

2. Хлорування:

16,8г Хл

С6Н12 + Cl2 --> C6H12Cl2

84 22,4

г/моль л/моль

Знайдемо Х за допомогою пропорції:

Х=16,8*22,4/84=4,48літра