Срочно помогите пж!!!! При взаимодействии 21,2 г натрия карбоната с кальций хлоридом утворилось

15 г осаду Вкажить вихид продукту реакции вид теоретичного у видсотках

Ответы на вопрос

Отвечает Хасенов Алішер.

Ответ:

Вихід продукту реакції від теоретичного - 75%.

Объяснение:

При взаємодії 21,2 г натрій карбонату з кальцій хлоридом утво­рилося 15 г осаду. Вкажіть вихід продукту реакції від теоретич­ного у відсотках.

Дано: m(Na2CO₃)=21,2 г, m(практ.)(CaCO₃)=15г

Найти: \eta-?

РОЗВ'ЯЗАННЯ:

1. Обчислимо молярну масу натрію карбонату і кальцію карбоната:

М(Na₂CO₃)=2•23+12+3•16= 106 г/моль

М(CaCO₃)=40+12+3•16= 100 г/моль

2. Обчислюємо масу кальцію карбонату (осад), який має утворитися із 21,2 г натрію карбонату, за відсутності втрат.

Згідно з рівнянням реакції, із 1 моль Na₂CO₃ утворюється 1 моль CaCO₃, тобто така сама кількість речовини:

21,2г .......................х г                  

Na₂CO₃+CaCl₂ = CaCO₃ + 2NaCl

1•106г......................1•100г        

За хімічним рівнянням:

із 1•106г Na₂CO₃ утворюється 1•100г CaCO₃

із 21,2 г Na₂CO₃ утворюється х г CaCO₃

x = m_ {teor}(CaCO_3) =  \dfrac{21.2 \times 1 \times 100}{1 \times 106}  = 20 г.

3. Розраховуємо відносний вихід продукту реакції

\eta =  \dfrac{m_{prac}(CaCO_3)}{m_{teor}(CaCO_3)}  \times 100\% =  \dfrac{15}{20}  \times 100\% = 75\%

Відповідь: \eta(CaCO_3) = \bf 75\%