Суміш порошків міді та алюмінію масою 20 г обробили концентрованою нітратною кислотою. При цьому

виділилось 5,6 л газу (н.у.). Визначте масову частку алюмінію у суміші.

Ответы на вопрос

Отвечает Дорожко Эрвин.
Розв‘язання на фото

Отвечает Шарофатова Габриэлла.

Відповідь:

60%

Пояснення:

Концетрована нітратна кислота реагує лише з міддю.

Cu +4 HNO3 = Cu(NO3)2 + 2NO2 +2 H2O

За реакцією 64 г/моль Cu ---- 2*22,4 л/моль NO2

За задачею х г Cu ----              5,6 л

х = 64г/моль * 5,6л / 44, 8 л/моль = 8 г

Це Купрум. Маса Алюмінію в суміші дорівнює

20г - 8 г = 12г

W(Al) = m(Al) / m (суміші) = 12г/20г = 0,6 = 60%