Доберіть коефіцієнти методом електронного балансу, вкажіть окисник та відновник:P2O5 + C → P +

CO;KClO3 + S → KCl + SO2 ;CuO + NH3 → Cu + N2 + H2O ;CuS + HNO3 → CuSO4 + NO2 + H2O ;Mg + HNO3 → Mg(NO3)2 + N2O + H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Аракчеев Всеволод.

Ответ:

Объяснение:

P2O5 + 5C = 2P + 5CO

P(+5) +5e = P(0)     2    в-ие

ок-ль

C(0) -2e = C(+2)     5    ок-ие

в-ль

2KClO3 + 3S = 2KCl + 3SO2

Cl(+5) +6e = Cl(-)    2    в-ие

ок-ль

S(0) -4e = S(+4)      3    ок-ие

в-ль

3CuO + 2NH3 = 3Cu + N2 + 3H2O

Cu(+2) +2e = Cu(0)    3   в-ие

ок-ль

2N(-3) -6e = N2(0)     1   ок-ие

в-ль

CuS + 8HNO3 = CuSO4 + 8NO2 + 4H2O

S(-2) -8e = S(+6)     1   ок-ие

в-ль

N(+5) +1e = N(+4)   8   в-ие

ок-ль

4Mg + 10HNO3 = 4Mg(NO3)2 + N2O + 5H2O

Mg(0) -2e = Mg(+2)     4    ок-ие

в-ль

2N(+5) +8e = 2N(+)     1    в-ие

ок-ль