Визначте та вкажіть формулу кристалогідрату натрій карбонату, масова частка води в якому

становить 62,94 %​

Ответы на вопрос

Отвечает Тұрсынқұл Рахат.

Відповідь:

Пояснення:

W(Na2CO3) = 1 - 62,94 = 37,06

Mr(Na2CO3) = 106 г/моль

Визначаємо Mr(кристалогідрату)  по формулі

Mr(кристалогідрату) = Mr(Na2CO3) / W(Na2CO3) = 106г/моль / 0,3706 =

286 г/моль

Визначаємо масу води в кристалогідраті

m(H2O) = mMr(кристалогідрату) -  Mr(Na2CO3= 286 г/моль - 106 г/моль = 180г

n(H2O) = m(H2O) / Mr(H2O) = 180 г / 18 г/моль = 10 моль

Складємо формулу кристалогідрату : Na2CO3*10H2O