Розрахуйте об'єм кисню (н.у.),який потрібен для спалювання 11 гр. пропану.


Ответы на вопрос

Отвечает Муратбеков Жанадиль.

Ответ:

V(O2) = 28 л

Объяснение:

Дано :

m(C3H8) = 11 г

Найти :

V(O2) - ?

C3H8 + 5O2 = 3CO2 + 4H2O

1)n(C3H8) = m/M

M(C3H8) = 12*3+1*8 = 44 г/моль

n(C3H8) = 11 г/44 г/моль = 0,25 моль

n(C3H8) = 0.25 моль

0,25 моль          n(O2)

                    =                  =>

    1                          5

n(O2) = 025 моль * 5 = 1,25 моль

n(O2) = 1.25 моль

2)V(O2) = n*Vm

Vm = 22,4 л/моль

V(O2) = 1,25 моль * 22,4 л/моль = 28 л

V(O2) = 28 л

Ответ : V(O2) = 28 л