1)задача: яка маса хлорметану та хлороводню утвориться, якщо 25 літрів метану прореагують з хлором?

2)задача: який об'єм кисню необхідно взяти для спалювання 40 літрів метану? (в задачах гази використані за нормальних умов)

Ответы на вопрос

Отвечает Никитина-Дикова Ольга.

Ответ:

Объяснение:

1)         25 л                                  Х г                   Х г

          CH4       +       Cl2    =     CH3Cl      +      HCl

         n=1 моль                       n=1 моль             n=1 моль

     Vm=22,4 л/моль            М=50,5 г/моль     М = 36,5 г/моль

      V = 22,4 л                       m=50,5 г               m=36,5 г

  25 л   СН4   -    Х г   СН3Cl

  22,4 л СН4   -  50,5 г  CH3Cl

m(CH3Cl) = 25 * 50,5 / 22,4 = 56 г

25 л   СН4    -    Х г   HCl

22,4 л  СН4   -  36,5 г  HCl

m(HCl) = 25 * 36,5 / 22,4 = 41 г

         40 л              Х л

2)      CH4      +      2O2     =     CO2     +     2H2O

     n=1 моль           n=2 моль

Vm=22,4 л/моль    Vm=22,4 л/моль

V = 22,4 л               V = 44,8 л

40 л  СН4   -   Х л   О2

22,4 л СН4  -  44,8 л  О2

V(O2) = 40 * 44,8 / 22,4 = 80 л