1.методом електронного балансу розставити коефіцієнти в рівняннях хімічних реакцій: а) К + Сl2

--> б) Al + O2 ---> в) Zn + P --> г) H2S +O2 --> H2O + SO2 2. Здійснить перетворення, визначіть ОВР: Ва --> Ba(OH)2 --> Ba(NO3)2 --> O2 -->BaO -->BaCl2( реакцію розкладу барій нітрату знайти в інтернеті)

Ответы на вопрос

Отвечает Баева Кристина.

Ответ:

Объяснение:

1) 2K + Cl2 = 2KCl

K(0) -1e = K(+)           2    ок-ие

в-ль

Cl2(0) +2e = 2Cl(-)   1    в-ие

ок-ль

4Al  + 3O2 =2 Al2O3

Al(0) -3e = Al(+3)      4   ок-ие

в-ль

O2(0) +4e = 2O(-2)  3    в-ие

ок-ль

3Zn + 2P = Zn3P2

Zn(0) -2e = Zn(+2)    3    ок-ие

в-ль

P(0) +3e = P(-3)        2     в-ие

ок-ль

2H2S + 3O2 = 2SO2 + 2H2O

S(-2) -6e = S(+4)         2    ок-ие

в-ль

O2(0) +4e = 2O(-2)   3     в-ие

ок-ль

2) Ba + 2H2O = Ba(OH)2 + H2

   Ba(0) -2e = Ba(+2)   1    ок-ие

в-ль

   2H(+) +2e = H2(0)    1    в-ие

ок-ль

Ba(OH)2 + 2HNO3 = Ba(NO3)2 + 2H2O

Ba(NO3)2 -> Ba(NO2)2 + O2

N(+5) +2e = N(+3)     2    в-ие

ок-ль

2O(-2) -4e = O2(0)   1    ок-ие

в-ль

2Ba + O2 = 2BaO

Ba(0) -2e = Ba(+2)    2   ок-ие

в-ль

O2(0) +4e = 2O(-2)  1    в-ие

ок-ль

BaO + 2HCl = BaCl2 + H2O