СРОЧНО Знайдіть: 1. масу сульфур триоксиду (г, до десятих) та 2. об'єм розчину сульфатної кислоти

з масовою часткою кислоти 18% ( р = 1,125 г/мл) (мл, до цілих), які необхідно використати для приготування 200 г розчину сульфатної кислоти з масовою часткою речовини 50%

Ответы на вопрос

Отвечает Казакевич Елизавета.

W(SO3 в 18% р-ні) = 18%

m(р-ну 50%) = 200 g

W(SO3) = 50%

P(р-ну 18%) = 1.125 g / ml

m(SO3) - ?

V(р-ну 18%) - ?

Ищем массу кислоты.

m(SO3 в 50% р-ні) = 0.5 * 200 = 100 g

Правилом креста подставляем для поиска массы р-ну 18%.

18% = 100 g             18x = 10000

100% = x g                x = 555.5 g (приблизительно)

m(р-ну 18%) = 555.5 g

m(SO3) = 555.5 * 0.18 = 99.9 g (к десятым, а так 99.99)

V(р-ну 18%) = 555.5 / 1,125 = 493.7 ml (приблизительно)

в любом случае я не уверен в задании, так как формулировка для моего iq500 слишком сложная.