Внаслідок взаємодії 10 г метану і 42 г кисню утворилось 34 г вуглекислого газу і вода. Маса води

становить:​

Ответы на вопрос

Отвечает Болонев Артем.

Відповідь:

Маса води, що утворюється в результаті реакції: 6,5 грам.

Пояснення:

Хімічне рівняння спалювання метану (CH₄) з киснем (O₂) з утворенням вуглекислого газу (CO₂) і води (H₂O):

CH₄ + 2O₂  = CO₂ + 2H₂O

Відповідно до рівняння, 1 моль метану реагує з 2 молями кисню, утворюючи 1 моль вуглекислого газу та 2 моля води.

Щоб знайти масу утвореної води, нам спочатку потрібно обчислити кількість метану та кисню, які прореагували.

Знайдемо молекулярні (молярні) маси речовин:

M(CH₄) = Ar(C) + Ar(H) * 4 = 12 + 4 * 1 = 16 г/моль
M(O₂) = Ar(O) * 2 = 16 * 2 = 32 г/моль
M(H₂O) = Ar(H) * 2 + Ar(O) = 2 * 1 + 16 = 18 г/моль

Отже, 10 г метану еквівалентно 10/16 = 0,625 моля метану, а 42 г кисню еквівалентно: 42/32 = 1,3125 моля кисню.

З хімічного рівняння ми бачимо, що 1 моль метану реагує з 2 молями кисню, утворюючи 2 моля води. Отже, 0,625 моля метану прореагували б з 1,25 моля кисню, утворюючи 1,25 * 2 = 2,5 моля води.

Загальна маса утворених продуктів становить 34 г, що дорівнює сумі мас вуглекислого газу та води, що утворилися. Ми знаємо, що молярна маса води становить 18 г/моль. Отже, кількість молей утвореної води можна розрахувати як:

v(H₂O) = (загальна маса продуктів - маса вуглекислого газу) / M(H₂O)

v(H₂O) = ( 34 г - m(CO₂) ) / (18 г/моль)

Щоб знайти масу утвореного вуглекислого газу, нам потрібно використовувати стехіометрію реакції. З хімічного рівняння ми знаємо, що 1 моль метану реагує з 1 молям вуглекислого газу. Отже, кількість молей утвореного вуглекислого газу дорівнює кількості молей метану, що прореагував, що становить 0,625 моль.

m(CO₂) = v(CO₂) * M(CO₂)
m(CO₂) = 0,625 моль * 44 г/моль = 27,5 г

Тепер ми можемо підставити масу вуглекислого газу в рівняння, щоб знайти кількість молей утвореної води:

v(H₂O) = (34 г - 27,5 г) / (18 г/моль) ≈ 0,361 моль

Тепер ми можемо обчислити масу виробленої води:

m(H₂O) = v(H₂O) * M(H₂O)

m(H₂O) = 0,3611 моль * 18 г/моль ≈ 6,5 г

#SPJ1