ТЕРМІНОВО ЗАРАЗ ЗДАВАТИ ТРЕБА ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА Обчисліть масу спирту, яку можна одержати

гідратацією 140 л етену (об'ємна частка домішок етану в ньому становить 20 %)​

Ответы на вопрос

Отвечает Адайгужиева Сабина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(C2H4) = 140л

η(домішки) = 20%

Знайти:

m(C2H5OH) -?

Розв'язок:

C2H4+H2O -> C2H5OH

Знайдемо об'єм етену без домішок:

V(C2H4) = 0,8×140 = 112л

Знайдемо кількість речовини етену:

n(C2H4) = 112л÷22,4л/моль = 5моль

Так як етен відноситься до спирту по реакції, як 1:1, то з 5 моль етену утвориться 5 моль спирту.

Знайдемо масу 5 моль спирту:

m(C2H5OH) = 5 моль × 46г/моль = 230г.

Відповідь: 230г.